Babytenis

Archiv ročníků:   2015  2014  2013  2012  

01.03.2012 Baby tenis-přípravka

Družstvo nejmladších má za úkol pro sezónu 2012 sbírat zkušenosti, seznámit se se závodním hraním a motivovat děti do dalších tenisových let. Výhodou bude posílení družstva několika šikovnými dětmi.

1. kolo družstvo odehrálo na našich dvorcích s družstvem Vodní stavby Praha. Zápasovou premiéru měli Kuba Nicod (r.2004), Tonda Včelák (r.2004) a Klára Novotná (r.2003). Ve dvouhrách statečně bojovali proti soupeři, ale bod se jim ještě nepodařilo získat. Nicolas Štefko (r.2003), jako jediný měl už zápasové zkušenosti, ale soupeřův lídr byl nad jeho síly. Celkový výsledek 0:6.

Ve 2. kole naše družstvo nastoupilo na dvorcích Sokolu Dolní Počernice v sestavě Nicolas Štefko, Kuba Nicod, Tonda Včelák a svoji premiéru měla Rozárka Saidlová. Jediný bod pro tým vybojoval Tonda Včelák a bylo to jeho první vítězství. Velkou pochvalu si za výkon ve čtyřhře zaslouží Nicolas Štefko s Kubou Nicodem. Ač měli silného soupeře, předvedli krásnou hru s přechodem dopředu a s uknčením na síti. Celkový výsledek 1:5.

Ve 3. kole družstvo nastoupilo na našich dvorcích proti TC VŠ Praha "B" v sestavě Nicolas Štefko, Kuba Nicod, Tobias Brostl a Ondra Sládek. Konečně bylo odehráno vyrovnané utkání. O vítězství ve prospěch soupeře za stavu 3:3 rozhodoval až celkový poměr her, který byl 27:25 ve prospěch soupeře. Body týmu získal Nicolas Štefko a Kuba Nicod ve dvouhře a společně získali i bod ve čtyřhře. Nicolas po velkém boji a dlouhých výměnách získal konečně svůj vytoužený bod. Pro Kubu to bylo první vítězství jak ve dvouhře tak ve čtyřhře. Byla to samozřejmě velká radost. 

Ve 4. kole nastoupilo naše družstvo proti SK HAMR "A" na jeho dvorcích. Sestava byla: Nicolas Štefko, Kuba Nicod, Tobias Brostl a Klára Novotná. Pěkný zápas zahrál Kuba Nicod i Tobík Brostl proti o rok staršímu soupeři, ale v koncovce jim chybělo více zápasových zkušeností, aby to mohli dotáhnout do úspěšného konce. Jediný bod vybojovali Nicolas Štefko s Kubou Nicodem ve čtyřhře po velmi pěkném výkonu. Celkově tedy 1:5.

5. kolo s I.ČLTK Praha "C" bylo odehráno na našich dvorcích v sestavě Nicolas Štefko, Jakub Nicod, Oskar Franzel a Aneta Moserová. Náš tým zaznamenal první celkové vítězství v soutěži, ale opět rozhodoval za nerozhodného stavu 3:3 až celkový poměr her 29:25 v náš prospěch. O vítězné body se postaral opět Nicolas Štefko a Kuba Nicod ve dvouhře a společně i ve čtyřhře. Velký boj sehrál Oskar Franzel ve dvouhře i ve čtyřhře s Anetou Moserovou, kdy nakonec podlehli soupeři až 5:7.

Detailní výsledky jsou k dispozici na níže uvedeném odkazu.

Odkaz: www.cztenis.cz/babytenis/druzstva/sezona/2012/soutez/3556