Závodní souteže - Dorost

Archiv ročníků:   2016  2015  2014  2013  2012

23.06.2013 1. třída

Sedmé - poslední utkání jsme sehráli na kurtech TSM Vysočany „B“. Začátek utkání jsme zvládli skvěle a po prvních třech singlech jsme vedli 3:0, Míša Hlavatá a Honza Chleborád sehráli třísetové zápasy, Tomáš Baumruk zvítězil ve dvou setech, ale ani v tomto případě to nebylo jednoduché vítězství. Další tři dvouhry vyhrál soupeř a stav zápasu byl 3:3. Šárka bojovala, ale i přes velmi dobře se vyvíjející průběh druhého setu se jí nepodařilo zvítězit a tak se pokusit o zvrat v setu třetím. Jirka Zahálka prohrál po solidním výkonu. Premiéru v družstvu dorostu si díky nepřítomnosti Michala a Jakuba Šimečkových odbyl Martin Šafář, který s o tři roky starším soupeřem prohrál , ale po boji, kdy nevzdával žádnou výměnu. O případném vítězství měly proto rozhodnout čtyřhry. Děvčata, Míša Hlavatá a Šárka Hájková opět zahrála výborně a v rozhodujícím super tiebraku zvítězila 10:8. Pro pánské čtyřhy jsem se pokusil nasadit páry tak, aby získaly alespoň jeden bod a tím i celkové vítězství. Nepodařilo se a obě zbývající čtyřhry jsme prohráli a tím i celý zápas 4:5.

Celkově náš tým v tomto ročníku soutěže smíšených družstev vyhrál 4 a prohrál 3 utkání, to znamená, že jsme se umístili na čtvrtém místě a soutěž dorostu 1. třídy tak bude zcela jistě zachována i pro příští sezónu.

Protože toto byla moje poslední sezóna ve funkci vedoucího družstva, rád bych touto cestou poděkoval všem hráčkám a hráčům, se kterými jsme se setkávali od žákovských kategorií až po toto poslední dorostenecké, za skvělý přístup k tenisu a atmosféru v družstvu, která byla, dle mého názoru, vždy přátelská a bezproblémová.
V neposlední řadě bych chtěl poděkovat i rodičům, kteří podporovali po celá ta léta devčata a chlapce při utkáních a prožívali společně jejich výhry a prohry.

Zdenek Chleborád, kapitán dorosteneckého týmu TK Start Praha-Topolka

Odkaz: cztenis.cz/dorost/druzstva/sezona/2013/soutez/3774/druzstvo/6

16.06.2013 1. třída

Předposlední mistrák jsme odehráli 16.6. na domácí půdě proti TK OLYMP OREL Praha „A“. Přestože jsme do záspasu nastupovali opět pouze s jednou dívkou, Šárkou Hájkovou, která po velkém boji v druhém setu získala bod, vyhráli jsme toto utkání jednoznačně 7:2. Pánové Michal Šimeček, Honza Chleborád, Tomáš Baumruk a Jirka Zahálka do jednoho zvládli svá utkání bezchybně a neztratili ani bod.

Start - Olymp 7:2

15.06.2013 1. třída

5. utkání , které jsme měli odehrát s SK Satalice 2.6. bylo pro stálý déšť odloženo a dohráváno 15.6.2013. Tentokrát nám počasí přálo až moc, protože se teplota pohybovala okolo 28° C. Zápas jsme však prohráli těsně 4:5. Důvodem byla skutečnost, že k utkání mohla nastoupit pouze jedna dívka, Kristýna Houžvičková, (Šárka dohrávala utkání za dospělé a Míša s Kačkou byly mimo republiku) . I přes tuto skutečnost jsme hráli vyrovnanou partii, ale v rozhodující čtyřhře nám pátý bod utekl jen těsně v tiebraku, kdy Michal s Jirkou prohráli 9:11.

26.05.2013 1. třída

Čtvrté utkání jsme odehráli za velmi špatného a deštivého počasí na kurtech SK OAZA Praha B. Díky dešti byly zápasy dohrávány po několika přerušeních a nakonec jsme zvížtězili těsně 5:4. S ohledem na stav kurtů jsme byli rádi, že se nikdo při hře nezranil.

12.05.2013 1. třída

Třetí utkání jsme odehráli na domácích dvorcích proti LOB Slovan Bohnice. Toto utkání patřilo k těm jedondušším. Ve dvouhře i čtyhře si připsali chlapci všechny body. I Míša Hlavatá pak bez problémů získala bod ze své dvouhry. Na výkonu Kristýny Houžvičkové se projevilo ještě ne zcela doléčené zranění vykloubeného palce. Po velmi slibném, vyhraném prvním setu 6:3, nakonec prohrála ve třech setech. Tato situace měla vliv i na dívčí čtyřhřu.
Start - Bohnice 7 : 2, GRATULUJEME!

05.05.2013 1. třída

Druhé utkání se zdaleka nevyvíjelo tak, jako první. Prohráli jsme s TK Sport Kolovraty 2 : 7. Důvodů, proč jsme utrpěli poměrně vysokou porážku, je několik. Hlavním důvodem byla ta skutečnost, že jsme neodehráli všechna utkání, protože se nemohly dostavit tři dívky, které byly v termínu utkání mimo republiku. Jediný bod za dívčí část tedy bez problémů uhrála Šárka Hájková. Druhý bod získali Michal Šimeček a Honza Chleborád ve druhé čtyřhře. Dalším důvodem byla skutečnost, že se chlapcům nedařilo v singlech ani v první čtyřhře. Michal Šimeček měl velmi silného soupeře, zatímco Honza Chleborád i Jakub Šimeček měli hratelné soupeře, ale scházelo asi více trpělivosti při výměnách, aby své soupeře přehráli. Nejblíže k vítězství měl Tomáš Baumruk, který vyhrál první set, ve druhém prohrál v tiebreaku a ve třetím už na soupeře nestačil.

01.05.2013 1. třída

9 : 0, tak to je výsledek prvního mistrovského utkání  našeho družstva dorostu proti SK Aritma Praha B v sezóně 2013.
I v letošním roce nastupuje osvědčená sestava  ve složení  Michal Šimeček, Honza Chleborád, Jakub Šimeček, Tomáš Baumruk a Jirka Zahálka, který však tento mistrák ještě nenastoupil kvůli přetrvávajícímu zranění zad, ale přijel celý tým podpořit. Děvčata odehrála utkání ve složení Míša Hlavatá a Šárka Hájková, která v letošním roce v našem družstvu hostuje. Dalšími hráčkami, které ještě do bojů nezasáhly, jsou Kristýna Houžvičková a Kateřina Filip.
Jak je z výsledku zápasu patrné, jednalo se o utkání, které všichni bez problémů zvládli a ve všech případech byl výsledek utkání  2 : 0, tedy bez ztráty jediného setu.