Závodní souteže - Dospělí A

Archiv ročníků:   2017  2016  2015  2014  2013  2012  

01.03.2012 dospělí "A"-1. liga

Družstvo "A" má za cíl pro sezónu 2012 udržet se ve velice silné konkurenci domácích i zahraničních hráčů v 1. lize.


1. ligu odehrálo družstvo ve dnech 12.-15. září, základní skupinu na dvorcích TK Škoda Plzeň. Ve skupině skončilo naše družstvo na posledním 4. místě po porážkách s TK SC Ostrava 3:6, s TK Škoda Plzeň 3:6 a s TK Neridé "B" 1:6. V baráži o záchranu v 1. lize pak přišla porážka na dvorcích Slavia Plzeň od VSK VŠB Ostrava 3:6.
Tím pádem družstvo sestupuje do 2. ligy. Je to po 5ti letech nepřetržité účasti v 1. lize.
Družstvo hrálo v sestavě: Pavel Krček, Filip Hanzík, Stanislav Burian, Petr Novotný, Otakar Ungerman, Tomáš Chodora, Jana Jandová, Veronika Kolářová. Jako 3. žena byla na místě připravena pro případ eventuálního zranění Dominika Tocháčková. Vedoucím družstva byl Michal Perlík, kapitánem Dominik Maršík.

Stručné zhodnocení: Družstva soupeřů znamenala oproti minulým létům jednoznačně lepší kvalitu. To se projevilo zejména ve výsledcích našich žen, i když objektivně nutno říci, že jejich forma nebyla na úrovni let minulých. Dále oproti minulým létům již za nás nestartoval náš první a pro 1. ligu bezkonkurenční hráč Marek Michalička. Ten již letos učinkuje v extraligovém družstvu Sparta Praha. Jako náš první hráč startoval Pavel Krček hostující z Prostějova. Vzhledem k jeho hráčské úrovni splnil očekávání a zajistil i nějaké body pro družstvo. Nějaké vítězství ve dvouhře se čekalo od "mlaďase" Standy Buriana. Ten ale přes velmi dobré výkony silné soupeře neporazil. Další naši hráči jsou již z kategorie těch zkušenějších (lze říci starších) a tak se s výraznými bodovými zisky nepočítalo. Nicméně  bojovali, hráli nad své možnosti a nějaké ty bodíky i přidali.
Závěrem nutno říci, že v současné době již náš klub nedisponuje hráči, kteří by mohli s jistým výsledkem uhrát 1. ligu. Uvidíme tedy jak družstvo uspěje v lize druhé. 


Detailní výsledky jsou k dispozici na níže uvedeném odkazu.

Odkaz: www.cztenis.cz/dospeli/druzstva/sezona/2012/soutez/3373