Závodní souteže - Dospělí A

Archiv ročníků:   2017  2016  2015  2014  2013  2012  

12.09.2013 1.liga 2013 pohledem kapitána Michala Perlíka, předsedy TK Start Praha

Slavíme skvělý úspěch našeho družstva! V konkurenci špičkových družstev z celé republiky jsme obstáli na výbornou! Po deseti účastnících Extraligy, jsme vlastně na dalším 5. – 8. místě v republice!

Výkony družstva :

Poprvé v naší klubové ligové historii jsme se rozhodli angažovat jako prvního hráče cizince. Domluvili jsme se s rakouským hráčem Mario Haider - Maurerem. Jeho úkolem bylo bodovat na prvním místě. Mario se tohoto úkolu zhostil na výbornou a všechny své zápasy vyhrál. Myslím si, že to byl vůbec nejlepší hráč celé skupiny A.

Pro skvělý výsledek družstva byly klíčové naše ženy. Osvědčené hráčky Jana Jandová (nyní již provdaná Orlová) a Veronika Kolářová. Obě naštěstí nenavázaly na slabší výkony z loňského ligového účinkování a vyhrály všechny své dvouhry i čtyřhry v klíčových utkáních proti Neridé „B“ a Pardubicím.

Pro celkový úspěch pak přispěli i všichni ostatní. Jak Standa Burian, který vyhrál těžký zápas proti Pardubicím a to ve velkém stylu, tak Filip Hanzík, který vyhrál spíše taktický boj s nepříjemným starým mazákem Čapounem. Ocenění pak patří i dalším, kteří si sice body nepřipsali ale odevzdali na hřišti ve svých utkáních, co mohli. Mluvím o Pavlovi Krčkovi, který hrál první mistrovské zápasy po svém zranění a operaci, tak naše nová mladá akvizice Honza Kubeš, který ukázal, že již má i na prvoligovou úroveň. Tradičně se na první ligu dokázal vrcholně připravit Petr Novotný, i když to tentokrát na soupeře nestačilo. Náš deblový specialista Tomáš Chodora se pak kromě prvního utkání díky našim výborným výsledkům již na kurt nedostal, protože bylo v těchto zápasech rozhodnuto. Jako třetí žena byla připravena ke hře Martina Rubešová, ale vzhledem k výborným výkonům našich prvních hráček se vlastně na kurt nedostala. A když nastoupila ve čtyřhře proti Liberci, jejich vedení zmařil déšť a předčasné ukončení zápasu.

Charakteristika družstva

Tradičně jsme hráli soutěž s našimi dlouholetými kmenovými hráči. Výjimkou byla letošní účast rakouského tenisty, který do družstva výborně zapadl a projevil se jako příjemný, zodpovědný a kamarádský parťák. Všichni naši účastnící tradičně tvořili skvělou partu a svým povzbuzováním významně pomohli jednotlivým hráčům na hřišti. Při společných večeřích se pak vytvářela neformální a optimistická atmosfera. Zvláštní pozornost zaslouží druhý kapitán Ota Ungerman, který byl během prvních chvil pasován jako specialista pro psychologii našich dívek a kaučováním výrazně přispěl k jejich výborným výkonům a výsledkům.

V tomto místě je potřeba i zmínit početnou skupinu fanoušků z řad našich klubových členů, kteří byli ve všech hracích dnech přítomni a povzbuzovali, a pak se s námi i radovali z velkého úspěchu.

Organizace a průběh soutěže

Hrálo se v pěkném a příjemném prostředí klubu LTK Liberec, kde se letos hrály i významné mezinárodní turnaje. Zápasy probíhaly v nekonfliktním a sportovním duchu. Rozhodčí byli nestranní a kromě vždy existující dílčích sporů řídili zápasy bez problémů. Některá utkání měla velmi dobrou úroveň a bylo se na co dívat. Problém všem způsobovalo počasí. Střídavé prudké lijáky znamenaly přesun některých zápasů do haly a časté stěhování se z haly zpět na venkovní dvorce.

Zklamaný jsem byl s vlastní prezentací soutěže 1. ligy. Nikde žádný plakát, který by zval nebo ukazoval, že se v klubu (natož ve městě) hraje 1. liga. Žádná nadstandardní výzdoba (vlajky apod.), eventuálně slavnostní zahájení. K dispozici nebyla ani informační tabule v areálu, která by uváděla průběžné výsledky zápasů, na dvorcích žádné ukazatele stavů pro lepší orientaci diváků. A k divákům: na to, že se klub LTK Liberec pasuje svou úrovní, areálem a organizací na nejlepší tenisový klub v regionu, jsem moc diváků, a to ani na zápasy domácích, nezaznamenal.Michal Perlík, předseda TK Start Praha-Topolka a kapitán "A" týmu dospělých

Odkaz: www.cztenis.cz/dospeli/druzstva/sezona/2013/soutez/3733/druzstvo/3

09.09.2013 1. liga 2013

Družstvo dospělých Start Conteg Praha A obsadilo ve své skupině první ligy 2. místo!!!

Družstvo ve složení Jana Jandová, Veronika Kolářová, Martina Rubešová, Mario Haider – Maurer, Pavel Krček, Jan Kubeš, Stanislav Burian, Filip Hanzík, Petr Novotný, Tomáš Chodora a kapitáni Ota Ungerman a Michal Perlík překvapilo a ve své Liberecké skupině obsadilo krásné 2. místo a tím se vyhnulo barážovému zápasu a přímo udrželo prvoligovou příslušnost i pro příští sezonu!!


Start Conteg Praha – LTK Liberec 0:8

První den na lize v Liberci nezačal šťastně. Kvůli vytrvalému dešti jsme museli první rundu odehrát v hale, která našim hráčům vůbec nepomohla. Honza Kubeš měl těžkého soupeře, s Majšajdrem prohrál 2:6 a 1:6, Jana Jandová podlehla Kunčíkové 2:6 a 6:7, Standa Burian nestačil na Vojtěchovského 4:6 a 4:6. Oběma dvěma hra v hale uškodila, oba by se svými soupeři hráli raději venku. V dalších zápasech nestačil Filip Hanzík na Prokopa 3:6,  1:6, Petr Novotný na Šimůnka 0:6, 3:6 a Verča Kolářová na Stuchlou 6:4, 4:6 a 2:6. Dámský debl nebyl zahájen kvůli dešti, ty mužské, které hrál Tomáš Chodora s Filipem a Standa s Pavlem Krčkem, jsme prohráli.


Start Conteg Praha – TK Neridé 5:3

Druhý den jsme měli soupeře lehčího a do zápasu jsme si šli pro vítězství, i když po loňské porážce 0:6 jsme byli opatrní. Do týmu jsme povolali novou jedničku – Rakušana Mario Haider - Maurera. Mariovi patří 700. místo na žebříku ATP, a tak jsme čekali, že nám jeho výkony pomohou. Ve svém prvním zápase doslova převálcoval Šebestu 6:3, 6:0. Honza prohrál s Brtnickým, Standa se Strnadem a Filip ve třech setech s Příhodou. Naštěstí nás podržely dívky. Jana porazila Hladkou a Verča Tůmovou. Tím jí oplatila loňskou porážku z Plzně. Po dvouhrách tedy 3:3. Do deblů nastoupili Filip s Mariem a Jana s Verčou. Holky první sadu prohrály 5:7, kluci 6:2 vyhráli. Hru opět přerušil déšť, a tak jsme se znovu stěhovali do haly. Dívky se zlepšily a další dva sety vyhrály dvakrát 6:3. Klukům ale rychlejší a kluzký povrch neseděl. Hra se vyrovnala a nebylo daleko k porážce. Štěstí a zlepšená hra nakonec vedla k obratu z 2:4 a 0:40 ve třetím setu na 6:4. Slavili jsme tedy velmi důležité vítězství!


Start Conteg Praha – TK Pernštýn Pardubice 5:1

K poslednímu zápasu ve skupině jsme nastoupili proti Pardubicím, které měly, stejně jako my, skore 1:1. Vzhledem k vyrovnanosti skupiny a vývoji zápasu Neridé - Liberec jsme mohli obsadit jen 2 nebo 4 místo. Druhé znamenalo udržení bez baráže, 4. znamenalo cestu do Zlína.
Mario měl těžšího soupeře než v úterý, ale svou precizní hrou nedal Tomíškovi šanci. S přehledem vyhrál 6:3, 6:3. Druhého mužského singla odehrál Pavel Krček. Byl to jeho první zápas po červnové operaci ramene. Pavel sice vedl v první sadě 4:1, ale pak se projevil nedostatek tréninku. Konečný výsledek 4:6, 1:6. Standa odehrál výborný zápas, na lize dosud neporaženého Bezdíčka porazil 6:2, 6:3. Zbylé tři zápasy byly maximálně vyrovnané. Jana proti Šmídové ve třetím setu za stavu 2:5 odvracela 2 mečboly. Nakonec zvítězila 6:2, 3:6 a 7:6. Filip porazil Čapouna 7:6, 4:6, 7:6. Zápas moc krásných okamžiků nenabídl, ale Filip zaslouží uznání, že vydržel odehrát tři téměř tříhodinové zápasy ve dvou dnech a dva z nich vítězně. V posledním zápase porazila Verča Vlkovskou 6:2 ve třetí sadě a my se tak mohli radovat z vítězství 5:1 a udržení 1. ligy i pro příští sezónu v nejkratším možném čase!

Celému Týmu GRATULUJEME a děkujeme za předvedené výkony a reprezentaci klubu. Start Conteg Praha patří do 1. Ligy a my jsme to ve druhém zářijovém týdnu potvrdili.
 
Děkujeme sponzorovi „áčkového“ týmu firmě CONTEG a stejně tak všem fanouškům a členům klubu, kteří náš tým přijeli do Liberce Povzbudit! 


Odkaz: cztenis.cz/dospeli/druzstva/sezona/2013/soutez/3733/druzstvo/3

08.05.2013 1. liga

Naše "A" družstvo dospělých hraje i v letošním roce 1. ligu. Letos v Liberci 9. - 11.9.2013 Rozlosování: 
9.9.2013 Start - Liberec B 
10.9.2013 Start - Neridé B 
11.9.2013 Start - TK Pernštýn 1897 Pardubice 

Přijeďte povzbudit naše hráče!!

Odkaz: www.cztenis.cz/dospeli/druzstva/sezona/2013/soutez/3733/druzstvo/3