Závodní souteže - Dospělí A

Archiv ročníků:   2017  2016  2015  2014  2013  2012  

11.09.2014 1. liga 2014

1.liga 2014. Skupina č. 1 - Liberec
Slovo kapitána Michala Perlíka

Výsledky
Skupina 
Start Conteg Praha - Slovan Moravská Třebová 7 : 2
Start Conteg Praha - TC Brno A	3 : 6
Start Conteg Praha - LTK Liberec B 3 : 6
Baráž o udržení
Start Conteg Praha - SK Aritma Praha 5 : 4


Průběh
Sestava družstva se oproti loňskému roku nuceně pozměnila. Z důvodu zranění krátce před zahájením soutěže našeho Pavla Krčka jsme narychlo angažovali kamaráda a spoluhráče našeho 1. hráče Rakušana Haider Maria, Jana Poskocila. Po několika letech jsme již nemohli použít naši již skoro kmenovou hráčku Janu Orlovou, a nahradili jsme ji hostující Evou Rutarovou z Prostějova. Ostatní účastnící již byli naši kmenoví hráči klubu.

Již před zahájením soutěže bylo vidět ze soupisek soupeřů, že kvalita ostatních družstev je daleko nad úrovní let předcházejících, a bylo jasné, že alespoň udržet soutěž bude velmi těžké. Vlastní průběh soutěže pak toto potvrdil a potvrdil také předpoklad, že klíčové bude hned 1. utkání relativně s nejslabším z ostatních soupeřů. Zde naše družstvo předvedlo excelentní výkon a nad Moravskou Třebovou /vede ji v českém tenisovém světě pojem ing. Makrlík/ vyhrálo 7 : 2. Za úspěchem stáli všichni hrající. Zvítězili oba Rakušané, Veronika Kolářová, Filip Hanzík a pak jsme vyhráli všechny 3 čtyřhry, kde se blýskl hlavně pár Burian – Hanzík.    
Následující dvě utkání ve skupině proběhly vlastně dle předpokladů, prohráli jsme je shodně 3 : 6. No, a přišlo barážové utkání o sestup s posledním ze skupiny 2, Aritmou Praha. Výhoda byla, že díky jednomu vítězství ve skupině, kde jsme obsadili 3. místo, jsme nemuseli cestovat do Mostu, kde hrálo baráž poslední družstvo naší skupiny.
 
Barážové utkání bylo nervy drásající od začátku až do posledního míče. Po vítězství Haider Maria, Veroniky Kolářové a Evy Rutarová byl stav před čtyřhrami 3 : 3. Pro sestavu čtyřher jsme měli vlastně jedinou možnou variantu. 1. čtyřhra Rakušané, 2 čtyřhra Filip Hanzík se Standou Burianem, děvčata Veronika Kolářová s Evou Rutarovou. Věřili jsme děvčatům, výsledek mužů se těžko odhadoval. Děvčata potvrdily předpoklady a zvítězili, Standovi s Filipem soupeři prakticky nedali šanci, a tak v náš prospěch nakonec rozhodlo vítězství Maria s Janem, které se ovšem zrodilo těžce. Po jednoznačně prohraném 1. setu a vydřeném vítězství ve 2. setu se soupeři po obrovském tlaku v rozhodujícím setu zhroutili a my jsme ho vyhráli 6 : 1.

Celkový sumář 
Hlavní strůjci úspěchu.
Haider Mario, vyhrál všechna svá utkání a je možno ho hodnotit jako nejlepšího hráče skupiny a jednoho z nejlepších hráčů celé 1. ligy. Dále Jan Poskocil, splnil naší potřebu náhrady za zraněného Pavla Krčka a vyhrál většinu svých zápasů. Veronika Kolářová, výborné výkony s těžkými soupeřkami, vyhrála většinu zápasů. 
Dále Eva Rutarová, hrála na prvním místě vždy s daleko lepšími soupeřkami /i vysoko postavené na světovém žebříčku/, a i když ne vždy vítězně, potvrdila vysokou hráčskou kvalitu a spolehlivou oporu ve čtyřhrách. Další vítězství pak zaznamenali Filip Hanzík a Standa Burian. 
K utkáním nastoupili všichni další naši hráči a všichni si zahráli jak dvouhru tak čtyřhru, což beru jako velmi výrazné pozitivum. Soupeři byli nad jejich síly, ale všichni bojovali a snad si i zápasy užili. Jmenovitě jde o Petra Novotného, Jana Kubeše, Standu Hračova. Na jeden zápas za momentálně indisponovanou Evu Rutarovou zaskočila Martina Rubešová.

Družstvo již tradičně tvořilo výbornou partu a všichni členové svým povzbuzováním významně pomohli jednotlivým hráčům na hřišti. K tomu přispěli i vedoucí a kapitán družstva Michal Perlík a Ota Ungerman. Při společných večeřích se pak vytvářela neformální, optimistická a někdy až zábavná atmosfera. V tomto místě je potřeba zmínit i skupinu fanoušků z řad našich klubových členů, kteří nás přijeli do Liberce povzbudit, zejména tradiční náš maskot Karel Muller. Na závěr poděkování našemu ligovému sponzorovi firmě CONTEG, který kromě finanční podpory nás vybavil pěknými teplákovými soupravami. 

Organizace soutěže
Hrálo se v pěkném a příjemném prostředí klubu LTK Liberec. Organizace byla v zásadě profesionální. Zápasy probíhaly v nekonfliktním a sportovním duchu. Rozhodčí byli nestraní a v zásadě řídili zápasy bez větších problémů. Někdy se rozčiloval náš Jan Poskocil, ale vzhledem k tomu, že se vyjadřoval v němčině , tak mu většina zúčastněných stejně nerozuměla. Na to, že klub LTK Liberec je svou úrovní na špičce celého regionu, zájem diváků byl minimální. Ale je jasné, že hlavním důvodem je časový program soutěže.

Sepsal :
Michal Perlík, kapitán a předseda TK Start Conteg Praha     
        
    


Odkaz: www.cztenis.cz/dospeli/druzstva/sezona/2014/soutez/4155/druzstvo/2

20.04.2014 A tým dospělých i letos v 1. lize!

I v letošním roce bude náš A tým dospělých bojovat v 1. lize.
Stejně jako v loňském roce jsme vylosováni do skupiny v Liberci, která se bude hrát 8.-10. září 2014

Soupeři TK Start CONTEG Praha budou:

8.9.2014  Slovan Moravská Třebová - 1. Vč. tenisová/VS	
9.9.2014  TK Start Conteg Praha	
10.9.2014 LTK Liberec B

Odkaz: cztenis.cz/dospeli/druzstva/sezona/2014/soutez/4155/druzstvo/2