Závodní souteže - Dospělí A

Archiv ročníků:   2017  2016  2015  2014  2013  2012  

18.9.2015 1. liga 2015

1.liga 2015. Skupina č. A - Liberec


Výsledky
Skupina:
TK Start Conteg Praha - Škoda Plzeň 3 :6
           - VT Pardubice 9 : 0
           - LTK Liberec B 1 : 5
Baráž o udržení:
TK Start Conteg Praha - DEZA Valašské Meziříčí 5 : 4


Průběh
V letošním roce jsme oproti loňskému nemohli počítat s Rakušany, a tak je nahradil slovenský hráč Ivo Košec. Další nováček byl doufejme již napříště náš hráč, nadějný Tomáš Blažek. Ostatní účastnící již byli v zásadě naši kmenoví hráči klubu.

Vzhledem k tomu, že v letošní sezoně muselo sestoupit výjimečně 5 družstev, sestupovaly poslední kluby ze skupin rovnou, družstva na 3.místech pak musela absolvovat baráž o další sestupové místo.
Tím bylo jasné, že alespoň udržet soutěž bude velmi těžké. Vlastní průběh pak probíhal v zásadě podle našich očekávání. 1. prohrané utkání se Škodou Plzeň nám prakticky přisoudilo další boj o setrvání v soutěži. Dle sestavy dalšího soupeře VT Pardubice /vedoucí kontraverzní osoba tenisového dění p. Makrlík/ bylo jasné, kdo obsadí poslední příčku skupiny. Zvítězili jsme 9:0, a konstatovali absolutní nedůstojnost úrovně tohoto družstva pro nejvyšší soutěž ČTS.    
Poslední utkání ve skupině pak opět proběhlo dle očekávání. Družstvo LTK Liberec B bylo nad naše síly.
Na barážové utkání jsme se museli přestěhovat do Mostu. Zde jsme se utkali s družstvem, které skončilo na 3.místě skupiny „B“ DEZOU Val. Meziříčí. Po náskoku ze dvouher jsme se pak vítězstvím ženského deblu dopracovali k celkovému vítězství a tím pádem udržení 1.ligy i pro další sezonu.

Celkový sumář 
Hlavní strůjci úspěchu.
Ivo Košec, vyhrál všechna svá utkání ve dvouhře a kromě tenisových kvalit velmi dobře zapadl do našeho družstva i co se týče kolektivního ducha a pohody. Výborná Veronika Kolářová, vyhrála většinu zápasů. Dále Eva Rutarová, které sice po velkém předcházejícím úspěchu na mezinárodním turnaji bojovala s únavou, potvrdila vysokou hráčskou kvalitu a společně s Veronikou pak vyhrála rozhodující čtyřhru v baráži o udržení.
Pavel Krček na druhém místě měl těžkou úlohu, po výborných prvních setech, pak ale vždy přišel pokles výkonnosti v těch dalších, naštěstí toto se neopakovalo v rozhodujícím barážovém utkání. Tomáš Blažek na 3. místě s dobrými soupeři bojoval, nicméně vítězství se zatím nedostavilo, ale v dalších létech účasti v 1.lize jistě přijdou.     
K utkáním nastoupili všichni další naši hráči, což beru jako velmi výrazné pozitivum. Soupeři byli nad jejich síly /kromě zmíněného družstva VT Pardubice/, ale všichni bojovali a snad si i zápasy užili. Jmenovitě jde o Standu Buriana, Filipa Hanzíka, Petra Novotného, Tomáše Chodoru, 
Družstvo již tradičně tvořilo výbornou partu a všichni členové svým povzbuzováním významně pomohli jednotlivým hráčům na hřišti. Při společných večeřích se pak vytvářela neformální, optimistická a někdy až zábavná atmosfera. V tomto místě je potřeba zmínit i skupinu fanoušků z řad našich klubových členů, kteří nás přijeli do Liberce povzbudit, zejména tradiční náš maskot Karel Muller. Na závěr poděkování našemu ligovému sponzorovi firmě CONTEG, který kromě finanční podpory nás vybavil pěknými teplákovými soupravami. 

Organizace soutěže
Hrálo se v pěkném a příjemném prostředí klubu LTK Liberec. Organizace byla v zásadě profesionální. Zápasy probíhaly v nekonfliktním a sportovním duchu. Rozhodčí byli nestraní a v zásadě řídili zápasy bez větších problémů. Na to, že klub LTK Liberec je svou úrovní na špičce celého regionu, zájem diváků byl menší. Ale je jasné, že hlavním důvodem je časový program soutěže.
Též barážové utkání v Mostě se hrálo v pěkném a technicky dobře vybaveném areálu TK Most. 

Sepsal :
Michal Perlík, předsda TK a kapitán týmu   
        
    


Odkaz: cztenis.cz/dospeli/druzstva/sezona/2015/soutez/4661/druzstvo/2

22.03.2015 1. liga 2015 - rozpis

Tým A dospělých bude i v roce 2015 hrát 1. ligu, nejvyšší soutěž řícenou ČTS.
Na začátku září bude bojovat v liberecké skupině.

7.9.2015
TK Start Conteg Praha - TK Škoda Plzeň o.s. 	

8.9.2015
1. VT Pardubice-TK VS HK - TK Start Conteg Praha 	

9.9.2015
TK Start Conteg Praha - LTK Liberec B

Odkaz: www.cztenis.cz/dospeli/druzstva/sezona/2015/soutez/4661/druzstvo/2