Závodní souteže - Dospělí A

Archiv ročníků:   2017  2016  2015  2014  2013  2012  

15. září 2017 1. liga 2017

Výsledky

Start Praha 
- Realsport Nymburk A 4 : 5
- TC Brno 5 : 4
- DTJ Hradec Králové 8 : 1
Pořadí skupiny : 1. Realsport Nymburk, 2. Start Praha, 3. TC Brno, 4. DTJ Hradec Králové

Průběh

Oproti loňskému roku přibyl do sestavy na 4. místo Dominik Bartoň a místo Veroniky Kolářové, která přestoupila slovenka Jana Jablonovská. Jinak sestava stejná. Brzo se družstvo profilovalo jako vyrovnané na všech postech, jen 2. mužský debl byl oproti soupeřům trochu slabší. Takže v průběhu třech utkání, které jsme sehráli bodovali všichni hráči základní sestavy / Bíško, Košec, Krček, Bartoň, Jablonovská, Rutarová /.

První zápas jsme hráli proti favoritu skupiny Realsport Nymburk. Ten ovšem k překvapení všech přijel jen s jednou ženou / myslím si že nedůstojné pro tak ambiciozní celek /. Tím se nám vyskytla příležitost s tímto favoritem bojovat vyrovnané utkání, kdy jsme byli dokonce pouhé 2 gamy od celkového vítězství / Jana Jablonovská měla ve 2. setu stav 4 : 3 a 40 : 0 /. Následně se ukázalo že jsme uhráli ze všech družstev s tímto soupeřem nejlepší výsledek.

Další zápas s TC Brno jsme pojali jako první možnost k záchraně v lize. To se po vítězství 5 : 4 pak povedlo, i když možná s trochou štěstí, protože dva poslední debly jsme vyhráli až v rozhodujícím supertibreiku.

Třetí zápasí s domácím Hradcem, který dosud nezvítězil, již pro nás měl výhodu v průběžně lepším celkovým skóre. Po vyrovnaných prvních zápasech, které jsme vyhráli pak domácí již rezignovali a poslední singl dokonce skrečovali a do deblů postavili náhradníky.

Celkový sumář

Michal Bíško, na prvním místě prokázal své kvality, včetně dvou vítězství. Ivan Košec též prokázal a potvrdil své loňské kvality, včetně jednoho vítězství. Oba tito hráči pak v deblu, sice prohráli s Realsportem ale vydřeli rozhodující vítězství proti Brnu.

Pavel Krček, překonal sám sebe při vítězství nad Rolou z Brna a tím pomohl týmu k důležitému vítězství. Dominik Bartoň, pak svou nezdolnou obranou zvítězil ve 2 prvních a rozhodujících zápasech. Společně pak tvořili druhou deblovou dvojici, kde jak již řečeno soupeři byly nad jejich síly.

Jana Jablonovská, na prvním místě zaznamenala 2 vítězství, a jednu porážku, což bylo skvělé, Eva Rutarová, taktéž, i když jedno vítězství bylo skrečí. Společně pak vytvořily výbornou deblovou dvojici, když v soutěži neprohrály. Takže opět jsme se mohli oproti loňsku opřít o naše děvčata.

Ostatní členové týmu / Tomáš Blažek, Standa Burian - druhý kapitán, Filip Hanzík, Petr Novotný a Markéta Zeminová / pak zajišťovali vynikající servis pro hrající hráče, včetně kaučování jednotlivých zápasů, rozehrávání se před zápasy a hlasitou podporu při zápasech..

Družstvo již tradičně tvořilo výbornou partu a všichni členové svým povzbuzováním významně pomohli jednotlivým hráčům na hřišti. V tomto místě je potřeba zmínit i skupinu fanoušků z řad našich klubových členů, kteří nás přijeli na jednotlivá utkáni povzbudit, zejména tradiční náš maskot Karel Muller a dále pan Zemina, Zdeněk Nový a Dominik Maršík.Michal Perlík

Odkaz: www.cztenis.cz/dospeli/druzstva/sezona/2017/soutez/5517/druzstvo/4