Závodní souteže - Dospělí B

Archiv ročníků:   2016  2015  2014  2013  2012

22.06.2013 Pražská DIVIZE

Letošní seznou jsme zakončili na dvorcích Bohemians Praha. K soupeři jsme přijeli s jasným cílem, zvítězit co nejvyšším rozdílem. Stále jsme živili naději na zlepšení skóre.
Standa Hračov měl pomalejší start, prohrál první sadu 5:7, ale poté už na dvorci dominoval a prohrál jen čtyři gamy. Filip Hanzík Hájkovi, Tomáš Chodora Pecovi, ani  Petr Novotný Karáskovi nedali šanci. Míša Hlavatá nastoupila ke svému vůbec prvnímu mistráku za dospělé a vedla si na výbornou. Břicháčové povolila jen čtyři gamy. Stejně tak Martina Rubešová povolila Nevolové jan tři gamy. Čtyřhry byly vyrovnanější, nicméně všechny skončily výhrou Startu.

Konečné skóre tedy 9:0, na sady 18:2 - stylové zakončení úspěšné sezony, ve které skončíme nejhůře druzí!

Teď už jen musíme čekat, jak dopadne dohrávka Oazy s Lobem Bohnice, která byla přesunuta až po posledním utkání. Pokud Oaza vyhraje, postoupíme do 2. ligy!

15.06.2013 Pražská DIVIZE

K předposlednímu utkání přijeli na Vyšehrad hráči LTC Modřan. Vzhledem k jejich pouze teoretické šanci na udržení, jsme očekávali, že soupeř nebude klást odpor. soupeř opravdu přijel ve slabší sestavě složené z mladých hráčů.
Standa Hračov, Petr Novotný a Martina Rubešová své soupeře jasně přehráli a nedali jim sebemenší šanci! Filip Hanzík, již tradičně, strávil na dvorci nejvíc času. I tentokrát však vyrovnané utkání zvládl a ve třech setech zvítězil. Dana Nováková nebyla ve své kůži, na svou soupeřku nestačila. Stejně tak v deblu se našim dívkám nepodařilo získat bod. Premiéru v béčku si odbyl Míša Perlík. Odehrál vyrovnané utkání, v koncovkách obou setů mu ale nepřálo štěstí. Reputaci si ale vylepšil ve čtyřhře, kterou s Petrem jasně vyhráli. I druhá čtyřhra patřila nám, a tak jsme se radovali z vítězství 6:3. Podle složení soupeřova týmu jsme doufali v lepší výsledek, nicméně dle průběhu zápasu jsme nakonec spokojení.
Příští utkání hrajeme na dvorcích Bohemians Praha. Stále jsme v boji o postup, nicméně, kvůli horšímu skóre, už jen v teoretické rovině.

Start - LTC Modřany 6:3

12.06.2013 Pražská DIVIZE

Páté utkání proti Baníku Praha jsme odehráli jako hostující tým na domácích dvorcích. Voda v soupeřově areálu dosahovala téměř čtyř metrů, proto jsme se dohodli na konání zápasu na Startu. I Baník jsme považovali za těžkého soupeře a vzhledem k nejlepší možné sestavě (v jaké letos ještě nehrál), se kterou k nám přijel se naše prognózy vyplnily.
Standa Hračov prohrál s Bíškem, Petr Novotný s Krejčím a Tomáš Chodora ve třech setech s Kožíškem. Filip Hanzík bojoval s Hladilem o každý míček. V prvním setu neproměnil za stavu 5:3 setbol, sadu nakonec prohrál 6:7. Ve druhém setu naopak soupeř neproměnil mečbol a skóre tentokrát pro Filipa 7:6. Ve třetím setu si oba hráči prohrávali svá podání, nakonec ale Filip zvítězil 7:6. Tři tiebreaky, čas zápasu 4 hodiny a 2 minuty. Dívky potvrdily roli favoritek. Verča Kolářová neprohrála ani game, Martina Rubešová jen 4. I v deblu zvítězily jasně 12:1.
Klukům se bohužel nepovedly čtyřhry. Filip s Tomášem prohráli s Bíškem a Krejším první set smolně 6:7, druhý 3:6. Standa s Petrem proti Hladilovi s Kožíškem 2:6, 2:6.
Celkově tedy 4:5, první velmi těsná porážka. Tabulka se zamotává, už teď je jisté, že o postupujícím do 2. ligy rozhodne skóre.

V sobotu hrajeme proti Modřanům, přijďte nás povzbudit!!!

Odkaz: cztenis.cz/dospeli/druzstva/sezona/2013/soutez/3768/druzstvo/7

07.06.2013 Pražská DIVIZE

V pátek 7.6. jsme nastoupili k dohrávce 3. kola proti Bohnicím. Po singlech a ženské čtyřhře jsme vedli 4:3 (viz.zápis z 11.5.), a tak jsme hráli na jeden bod. Bohnice usilují o postup do 2. ligy, proto jsme je považovali za nejsilnějšího soupeře. Do týmu se nám podařilo přizvat Jirku Vaňka (bývalý 74. hráč ATP), se kterým hrál Filip Hanzík. Jejich soupeři Moravec a Lojka byli horší a i přes slabší chvilky naši kluci jasně zvítězili 6:4, 6:3. Ve druhé čtyřhře hrál Tomáš se Standou proti Zapletalovi s Pivoňkou. Zápas byl pro diváky atraktivnější, plný krásných výměn, ale kluci na velmi silné soupeře nestačili těsně 5:7, 4:6.

Start - Bohnice 5:4, další výhra!!! Gratulujeme!!!

I na dohrávku nás přijeli povzbudit fanoušci. Za hodinovou cestu přes ucpanou Prahu a jejich podporu děkujeme!

Na fotografii zleva: Standa H., Jirka Vaněk, Filip, Tomáš, dole nehrající kapitán Standa B.

25.05.2013 Pražská DIVIZE

Ke čtvrtému utkání jsme nastoupili doma proti týmu SK Oaza B. Soupeře jsme považovali za jednoho z trojice nejsilnějších, který dosud neprohrál. I proto jsme čekali těžké a vyrovnané utkání. Standa Hračov otočil utkání proti Frömmelovi. Po prohraném setu 1:6 zlepšil hru a především taktiku a do konce utkání ztratil už jen 4 gamy. Filip Hanzík je oporou týmu a opět s přehledem zvítězil. Tentokrát porazil Jakuba Duška. Tomáš Chodora po nepovedeném začátku sezony nalézá formu, Marka Pešičku suverenně přehrál. Petru Novotnému se nedařilo, na Libora Sedláčka bohužel nestačil. Dívky měly těžké soupeřky, Danča prohrála s Michlovou, Martina s Novikovou, obě shodně 2:6, 4:6. Utkání opět několikrát přerušil déšť. Při jednom z nich, před dámskou čtyřhrou, hráčka Oazy odjela pryč, k utkání nenastoupila a připravila tak našim dívkám snadné vítězství. Stav před čtřhrami mužů byl 4:3. Jejich los vyšel, jak jsme si přáli a díky výbornému výkonu Tomáše s Filipem jsme v půl sedmé večer mohli slavit velmi důležité vítězství 5:4. Celkový výsledek kazí jen stížnost kapitána Oazy, kterému jsme neumožnili změnit soupisku na čtyřhru. Vše ale bylo podle pravidel a rozhodnutí vrchního rozhodčího, proto předpokládáme, že PTS rozhodne v náš prospěch.

Celému týmu gratulujeme k nečekanému vítězství!!!!

Start - Oaza 5:4

(na fotografii Tomáš Chodora s Filipem Hanzíkem po získání pátého bodu)

11.05.2013 Pražská DIVIZE

Ke třeímu utkání jsme cestovali na druhý konec Prahy do Bohnic. Soupeř je jedním z nejsilnějších a usiluje o postup do 2. ligy. I přes to jsme utkání chtěli vyhrát. V první rundě nastoupili Standa Hračov, který nestačil na Mirko Zapletala, Filip Hanzík, který výborným výkonem přehrál Radka Pivoňku, Dana Nováková, která prohrála se Zuzkou Chmelařovou a Martina Rubešová. Ta porazila Italku Iannozziovou. Ve druhé rundě smetl Tomáš Chodora Martina Plůchu a dívky svým soupeřkám ve čtyřhře povolily jen jednu hru. Stav byl 4:2. Petr Novotný s Radovanem Moravcem vedl ve třetí sadě už 5:2, za stavu 5:4 měl dokonce dva mečboly, ale soupeř výbornou hrou zápas otočil a vyhrál. Utkání se dohrávalo za vytrvalého deště, proto nebylo možné ke čtyřhrám mužů nastoupit. Utkání bude dohráno v náhradním termínu, který nám určí PTS.

08.05.2013 Pražská DIVIZE

Druhý zápas jsme odehráli na dvorcích SK Aritma Praha. Celkové skóre 8:1 vypadá jednoznačně, ale cesta k němu nebyla až tak jednoduchá. Dana svou soupeřku nepustila do hry a jasně zvítězila. Martina hrála velmi těžké a dlouhé utkání s Janou Deylovou. První hra trvala neuvěřitelných 20 minut. Po 130 minutách se radovala z vítězství 6:4, 6:2. Standa Hračov a Petr Novotný vyhráli ve dvou sadách. Filip Hanzík se nečekaně dlouho trápil s Ivo Dostálem, nakonec  ale po tříhodinovém boji vydřel vítězství 6:1 ve třetím setu. Tomáš Chodora neproměnil setboly v prvním setu a nakonec nestačil na Karla Machatku. Debly už byly v naší režii a bez komplikací skončily 6:0 na sety. Konečné skóre: 8:1 – druhé vítězství…

04.05.2013 Pražská DIVIZE

První utkání poznamenalo deštivé počasí, první rundu na hodinu a půl přerušil déšť. Standa Hračov odehrál nejdelší utkání, které končilo až kolem jedné hodiny odpoledne. Bohužel nedokázal využít vedení 5:4 ve třetí sadě a prohrál s Dominikem Sochůrkem 6:4, 2:6 a 5:7. Filip Hanzík si jasně poradil s Petrem Koulou, Tomáš Chodora nestačil na Petra Šavrdu a Petra Novotného po jasné první sadě potrápil bývalý vítěz Davis Cupu a československý reprezentant Milan Šrejber. Dana Nováková měla silnou soupeřku, se Sandrou Matekovou uhrála 3 gamy. Martina Rubešová nedala šanci Vlastě Bervid a jasně zvítězila 6:1, 6:1. I ženský debl byl jasnou záležitostí. Standa Hračov s Petrem Novotným prohráli čtyřhru až v supertiebreaku a tak byla veškerá tíha na Tomášovi s Filipem. Po výhře prvního setu povolili v koncentraci a tak rozhodoval znovu supertiebreak. V něm i díky mnoha nevynuceným chybám Petra Šavrdy zvítězili 11:9. „B“ tým dospělých tak získal první těsné, velmi důležité vítězství.

04.05.2013 1. třída

V sobotu vyhráli naši žáci nad OAZOU na jejich kurtech přesvědčivě 7:2. Kuba Malík a Lukáš Hrbas potvrdili dobrou jarní formu a zlepšující se sebekázeň – vyhráli bez ztráty setu singly i debla. Jak Eliška Sklenárová jako jednička, tak Gábina Hradecká jako dvojka vyhrály a získaly tak další dva body pro tým. Basťa Štefko a Filip Malík sice po napínavých bojích ve třech setech prohráli, všechno si ale vynahradili v deblu, v němž obětavým a soustředěným výkonem po ztrátě setu obrátili zápas, když vyhráli super tiebreak 10:8. Vojta Vašina tentokrát nehrál, protože startoval na mistrovství republiky v badmintonu.  Gratulujeme všem!
Start - Oaza 7:2