Závodní souteže - Dospělí C

Archiv ročníků:   2016  2015  2014  2013  2012

01.03.2012 Dospělí "C"-1.třída

Družstvo "C" má za cíl v sezóně 2012 zopakovat velmi dobré výkony z loňského roku a udržet 1. třídu i do následujícího ročníku.

V 1. kole družstvo přivítalo na našich dvorcích jednoho ze tří favoritů skupiny TCD Horní Měcholupy "A". Přes výkony všech hráčů na hranici možnosti družstvo na víc než na těsnou porážku 4:5 nemělo. Škoda zdravotní indispozice Zuzky Zahálkové. Dobře se uvedla nová posila Dominika Tocháčková. Dva body také získal Michal Perlík.

2. kolo družstvo odehrálo na dvorcích soupeře LOB Slovan Bohnice "A" s dalším favoritem na vítězství ve skupině. Bohužel se soupeř sešel v plném složení a na vítězství se příliš pomýšlet nedalo. Přesto šance dlouho žila po skvělém výkonu Tomáše Sedláčka a výhře Zuzky Zahálkové. Bohužel Vojta Voláček nezvládl těsnou koncovku třetího setu. Naděje na vítězství obou mužských čtyřher se ukázala jako planá a celkový výsledek nakonec 3:6.

3. kolo družstvo odehrálo za deštivého počasí na našich dvorcích s třetím z favoritů skupiny a to s TK Ruzyně Praha "A". I přes jasný výsledek 2:7 bylo zřejmě družstvo k vítězství nejblíže. První vítězství vybojoval Vláďa Kopecký a třísetový zápas též Tomáš Sedláček. Dominika Tocháčková a Michal Perlík své zápasy těsně prohráli. Ve čtyřhrách družstvo mělo velkou šanci vyhrát všechny 3 body a utkání otočit. Nakonec ve všech utkáních pár míčů chybělo.

Po týdenní pauze zamířilo ve 4. kole družstvo k důležitému zápasu na kurty TK Konstruktiva "A". S dalším adeptem na sestup bohužel družstvo prohrálo nejtěsnějším rozdílem 4:5, když rozhodující čtyřhra za nerozhodného stavu vyzněla ve prospěch soupeře 10:8 až v supertiebreaku. Pochvalu opět zaslouží Tomáš Sedláček hrající ve skvělé formě a Dominika Tocháčková. Za bojovnost by si ale naše družstvo první výhru zasloužilo, ale bohužel...

V 5. kole na našich dvorcích družstvo dosáhlo prvního zaslouženého vítězství s družstvem TK Karlín Tesla "A" a to 5:4. Tohoto soupeře se v minulých letech nikdy porazit nepodařilo. Ženy se proti zřejmě nejsilnějším soupeřkám ve skupině prosadit nedokázaly. Muži naopak prohráli jediný bod proti silné sestavě Karlína. Třetí set vybojoval Vojta Voláček, po dvou bodech získal Vláďa Kopecký a Míša Perlík. Za nerozhodného stavu 4:4 na zápasy v nervydrásající koncovce supertiebreaku ukázali pevnější nervy Honza Braniš a Vláďa Kopecký.

Předposlední mistrák hrálo družstvo na dvorcích soupeře TSM Sokol Vysočany "A". Ač se původně zdálo, že tento zápas nic řešit nebude a o osudu družstva se rozhodne až v přímém souboji o sestup s Lokomotivou Praha v posledním kole, tak překvapivé vítězství 6:3 družstvo výrazně přiblížilo záchraně. Opět suverénnní byl Tomáš Sedláček. Míša Perlík po boji v první setu a odvrácených setbolech již ve druhém setu kraloval a zvítězil 7:6, 6:0. Skvěle zabojovala za podpory koučů (Tomáše Sedláčka a Vládi Kopeckého) Dominika Tocháčková a uhrála velice důležitý bod (srovnala stav po dvouhrách na 3:3). Honza Braniš v obrovském vedru podlehl až ve třetím setu 3:6. Ve čtyhrách družstvo potvrdilo obrovskou letošní sílu a zvítězilo zaslouženě po bojích ve všech třech utkáních.

V posledním 7. kole na dvorcích Lokomotivy Praha "A" družstvo potvrdilo úlohu favorita. S posledním týmem hráče a hráčky možná trochu svazovala nervozita z vidiny záchrany na dosah, ale nakonec se jim podařilo s přehledem zvítězit 6:3. Ženy získaly všechny tři body, z mužů zvítězili ve dvouhrách Míša Perlík a Vojta Voláček. Dále muži vyhráli jednu čtyřhru.

Závěrečné slovo kapitána Michala Perlíka:
Ve velice těžké skupině jsme měli takřka smrtelné vylosování. Hned na úvod jsme hráli s třemi favority postupu. Přes vyrovnané zápasy jsme prohráli a po další prohře ve 4. kole se slabší Konstruktivou v nás byla malá dušička. V posledních třech utkáních se ale potvrdilo, že jsme v soutěži naprosto oprávněně a po třech vítězstvích jsme skončili na krásném 5. místě, se stejným počtem výher jako na čtvrtém místě Karlín.
Všichni hráči a hráčky zaslouží tradiční pochvalu za nesmírnou bojovnost. Tomáš Sedláček podával životní výkony, skvěle se uvedla Dominika Tocháčková a i všichni ostatní získávali důležité body. O soudržnosti týmu svědčí i fandění zraněných spoluhráčů jako Vláďa Burian.
Tím družstvo jednoznačně splnilo těžký úkol-udržení 1. třídy i pro další sezónu.

Detailní výsledky jsou k dispozici na níže uvedeném odkazu.