Závodní souteže - Mladší žáci

Archiv ročníků:   2016  2015  2014  2013  2012

12.05.2013 1. třída

Na třetí utkání jsme jeli za soupeři z TJ Radlice na kurty Sokola Čimice.
Za náš tým nastoupili všichni chlapci, ale soupeři nepřijel jeden hráč, takže jsme měli malinkou výhodu v podobě prvního bodu. Jen Nico neměl soupeře a bylo mu líto, že nemohl hrát. Body získali Filip Malík , Vojta Macek po 3 setové bitvě s houževnatým soupeřem a nakonec Ondra Plecháč. Vzhledem k tomu, že se hrálo na dvou kurtech, vše trvalo velmi dlouho. Ostatní, kteří nehráli se bavili při hraní čtyřhry a mixu na vedlejším kurtu s umělým povrchem.
Po odehrání klučičích singlů nastoupily naše dívky. Tentokrát hrála Naty Kmecová a Martina Díková. Obě dívky měly těžké soupeřky. Naty prohrála první set, druhý byl napínavý až do konce. Naty utekla ze dvou mečbolů soupeřky a ve třetím setu ji přehrála. Byla to obrovská bitva se šťastným koncem pro Naty a náš tým. Zato Martina Díková tolik štěstí neměla. První set prohrála, druhý vyhrála v tiebreaku. Třetí set se vyvíjel lépe pro Martinu, ale ke konci šla soupeřka do všech úderů s velkým rizikem a to se jí vyplatilo. Stáhla na 6:6 a nakonec Martinu v dalším tiebreaku přehrála. Jediné co nás mohlo trochu uklidnit je to, že Martina vlastně neměla jediný mečbol. Soupeři nepostavili jedinou čtyřhru a tak jsme jasně vyhráli 8:1!
Start – Radlice 8:1
Gratulujeme!!!

05.05.2013 1. třída

Naše druhé utkání jsme sehráli na domácí půdě – hostili jsme tým TK Písnice. Některé děti se znaly ze soustředění v Bedřichově. Mezi týmy panovala příjemná přátelská atmosféra. Za chlapce nastoupili opět naši čtyři nejlepší: Fík, Vojta, Ondra a Nico. Body pro tým posbírali Vojta a Ondra. Filip hrál se soupeřem, kterého znal z turnaje a bylo vidět, že po předcházející zkušenosti má ze soupeře respekt. Zato neskutečný výkon podal Nico Štefko, sice prohrál, ale měl soupeře, který byl o více než hlavu vyšší a o dva roky starší.  Nico bojoval, ale ke konci už mu chyběly síly a zkušenosti. Byla to napínavá bitva na 3 sety.
Za dívky nastoupila jen Bára Lhotáková, ostatní dívky se, bhužel zápasu nemohly zúčastnit. Bára hrála pěkný tenis, ale na soupeřku o rok starší a se zkuenostmi to nestačilo.
Zato čtyřhry hochů byly zajímavé. Nico s Ondrou porazili své singlové protihráče. Oba kluci hráli pěkný zápas a hlavně byli ve druhém setu výrazně lepší a aktiivnější. Přidali tak další bod. Zato Fíkovi a Vojtovi to tentokrát nevyšlo. Vyhráli první set, druhý těsně prohráli v tiebreaku a supertiebreak místo třetí sady prohráli 10:12. Oba kluci to pak obrečeli.
Start -  Písnice 3:6

01.05.2013 1. třída

Naším prvním soupeřem byl tým TSM Vysočany.
Za chlapce nastoupili Filip Malík, Vojtěch Macek, Ondřej Plecháč, Nicolas Štefko.
Vítězná utkání sehráli Vojta a Ondra. Nikomu dalšímu se v singlu další bod nepodařilo přidat. Musím ale pochválit Nicolase Štefka, který nastoupil za mladší žáky poprvé a bojoval neuvěřitelně srdnatě se soupeřem, který byl o hlavu větší a o rok starší.
Chlapecké čtyřhry byly napínavé. Vojtěch Macek hrál s Filipem Malíkem. Kluci mají zkušenosti ze zimní halové sezony, kdy se sehráli ve velmi podařenou dvojici a dokázali s přehledem přehrát soupeře i v prvním mistráku. Trocha štěstí chyběla druhé dvojici Ondrovi Plecháčovi a Nicolasi Štefkovi. Chlapci vyhráli první set, druhý jim těsně utekl. V supertiebreaku už tahali za kratší konec.
Za dívky tentokrát nastoupily  Martina Díková a Barbora Lhotáková
Obě měly velmi těžké soupeřky. Martina Díková nastoupila proti nepříjemně sebevědomé Šarlotě Sirotkové a na začátku hrála s velkým respektem. Když si ale ověřila, že i proti takové hráčce se dá hrát vyrovnaný zápas, mnoho gamů bylo na shodách. Martině se ale bohužel nepodařilo žádný ukončit ve svůj prospěch. Dalším nováčkem v soutěži mladších žáků byla Bára Lhotáková, která se také velmi statečně postavila starší soupeřce a jeden game jí dokázala sebrat ve druhém setu. Dívky pak nastoupily na čtyřhru s úsměvem. V každém setu dívky vyhrály po jednom gamu a  docela se sehrály na následující 4-hry, které je čekají v soutěži dál.
Celkové skóre utkání: 3:6

Celkově jsme ve Vysočanech prohráli 3:6. Nevadí, byl to jeden z nejsilnějších týmů a děti podaly v mnoha případech velmi dobré výkony.
Budeme bojovat dál a těšíme se na další soupeře!