Rekreační sportovní akce v tenisovém klubu Start Praha Topolka

25. 4. 2017 Plán akcí v našem klubu v roce 2017

so 29.4. 9h   Dospělí B    Pražská divize     TJ Slavoj Tesla Hloubětín, z.s. A

ne 30.4. 9h Ml. žáci A     1. třída           TC VŠ Praha

            Ml. žáci B     2. třída           TJ Radlice B

            Babytenis      Baby tenis A       TJ Radlice B

út 2.5. 16h Senioři        2. třída           SK OÁZA PRAHA

so 6.5. 9h  Dospělí C      1. třída           Lokomotiva Praha

            Dospělí D      2. třída           TJ Solidarita Praha 10

            St. Žáci       Junior Tour        TJ Sokol Vysočany TSM A

ne 7.5. 9h  Dorost A       1. třída           Tenis Cibulka A

út 16.5.16h Senioři        2. třída           LTC RADOTÍN B

so 20.5. 9h Dospělí C      1. třída           Lob S.A. Bohnice, zs B

            Dospělí D      2. třída           TK Ruzyně Praha B

ne 21.5. 9h Ml. žáci A     1. třída           SK HAMR, z.s. B

            Ml. žáci B     2. třída           Tempo Praha A

so 27.5.9h Dospělí B       Pražská divize     LTC Modřany 2005 C

           St. Žáci        Junior Tour        SK HAMR, z.s. A

ne 28.5.9h Dorost A        1. třída           TJ Spoje Praha A

           Dorost B        4. třída           TK Sport Kolovraty B

           Babytenis       Baby tenis A       TK Sparta Praha A

1. - 4. 6. Mezinárodní turnaj seniorů Praha ITF 2 - turnaj jednotlivců

út 6.6. 16h Senioři        2. třída           TENIS KLÁNOVICE A

so 10.6. 9h Dospělí C      1. třída           LTC Modřany 2005 D

            Dospělí D      2. třída           Tenis klub FÉNIX Nedvězí A

ne 11.6. 9h Dorost A       1. třída           SK Aritma Praha B

so 17.6. 9h Dospělí B      Pražská divize     SK Aritma Praha

ne 18.6. 9h Dorost B       4. třída           LTC Podolí Praha B

            Ml. žáci A     1. třída           TC ESO Praha z.s.

            Ml. žáci B     2. třída           SK OAZA Praha

            Babytenis      Baby tenis A       TK Olymp Praha

so 24.6. 9h Dospělí C      1. třída           TO Bohemians Praha A

            Dospělí D      2. třída           TJ Sokol Vysočany TSM B

ne 25.6. 9h Dorost A       1. třída           TK Konstruktiva, z.s.

17. - 20. 8. Turnaj jednotlivců staršího žactva - kategorie B



1. 10. 2016 Výsledky handicapu 2016

Letošním vítězem klubového turnaje Handicap, kterého se zúčastnilo 23 členů klubu, se stal dorostenec Martin Šafář. Gratulujeme!

Finálové výsledky:
Dvouhra: Martin Šafář - Petr Polívka 6:1
Útěcha: Lenka Andelová - Jan Pokorný 6:5



9. 6. 2016 Handicap dvouhra – sobota 1. října

Dvouhra se hraje vyřazovacím systémem (pavouk) a hráči jsou rozděleni do 12 výkonnostních kategorií. Hraje se na jeden set do 6 gamů, za stavu 5:5 si hráči losují o podání a je rozehrán normální game s příslušným handicapem.

Napište prosím své přihlášky do připravených formulářů v areálu TK

Lze hrát debla nebo jen singla, případně obě disciplíny.

Přihlášky slouží k průzkumu zájmu o tento typ turnaje mezi členy TK.

Závazný přihlašovací formulář bude vyvěšen v září 2016.



5. 5. 2016 Šampáňo Cup 2016

ŠAMPÁŇO CUP - START PRAHA

S myšlenkou založit v oddíle celoroční soutěž pro rekreační hráče, přišli někteří členové oddílu již před 23 lety.
např, František Smolík, Marie Petráňová.

Původně se jednalo o soutěž 2 členných družstev. Ukázalo se však,  že bez pevně stanovených pravidel  se nedařilo soutěž organizačně zvládnout.

Před 22 lety vytvořil pravidla  jeden z našich nejstarších a nejaktivnějších členů pan Karel Müller, který byl otcem celé soutěže a dodnes se aktivně podílí na jejím průběhu,
od té doby se hraje pravidelně každý rok.
Na základě zkušeností se soutěží se vykrystalizovala i pravidla a od 3. ročníku se hraje jako soutěž jednotlivců.
( dvouhry )
Hráči jsou rozděleni do 5 výkonnostních skupin ( 1. liga, 2.liga, 1. divize, 2 divize, 3. divize) po 12  účastnících.
Počty účastníků v divizích se v jednotlivých rocích mění, podle počtu přihlášených hráčů.
Systém postupu a sestupu je stanoven pravidly soutěže, která jsou přiložena.
Prvních 6. ročníků  řídil soutěž  pan Karel Müller, který od 7. ročníku předal vedení soutěže  panu J. Nyklovi, pod jehož vedením je soutěž řízena dosud.

Každý rok je při závěrečném vyhodnocení voleno 3. členné vedení pro další ročník.
Před 14 lety byl založen putovní pohár pro vítěze, ročně se zúčastní soutěže  40 - 50 členů oddílu. ( Min 36 - Max. 57 )

Vítězové Šampáňo cupu
2003  -  T.Hampl
2004  -  K.Havlíček
2005  -  D.Vrabec    
2006  -  T.Hampl
2007  -  J.Zvonič
2008  -  T.Hampl
2009  -  J. Ulrich
2010  -  T.Hampl
2011  -  T.Hampl
2012  -  J.Zvonič
2013  -  T.Hampl
2014  -  P.Bareš
2015  -  P.Bareš
2016  -  P. Bareš

Na závěr soutěže se koná na společném večírku vyhlášení a ocenění vítězů, za účasti některých členů výboru tenisového oddílu.
Večírek se obvykle koná v 1. týdnu měsíce října v klubovně tenisového klubu.







	   ŠAMPÁŇO  CUP 2016		1.L I G A
										
	 	 	 	 	 	 	 	 	 	 
										
KVĚTEN	NOVÝ	~	KAPINUS	:		ČERVEN	VACULČIAK~	KAPINUS	:
	VACULČIAK~	BAREŠ	:			RAMBA	~	NOVÝ	:
	RAMBA	~	NYKL	:			CIKHART	~	BAREŠ	:
	CIKHART	~	POLÍVKA	:			KROUPA	~	NYKL	:
	KROUPA	~	ULRICH	:			FOJTEK	~	POLÍVKA	:
	FOJTEK	~	POKORNÝ	:			POKORNÝ	~	ULRICH	:
	KAPINUS	~	POKORNÝ	:			KAPINUS	~	ULRICH	:
	ULRICH	~	FOJTEK	:			POLÍVKA	~	POKORNÝ	:
	POLÍVKA	~	KROUPA	:			NYKL	~	FOJTEK	:
	NYKL	~	CIKHART	:			BAREŠ	~	KROUPA	:
	BAREŠ	~	RAMBA	:			NOVÝ	~	CIKHART	:
	NOVÝ	~	VACULČIAK:			VACULČIAK~	RAMBA	:
				 			RAMBA	~	KAPINUS	:
							CIKHART	~	VACULČIAK:
ČERVENEC KAPINUS~	POLÍVKA	:			KROUPA	~	NOVÝ	:
	NYKL	~	ULRICH	:			FOJTEK	~	BAREŠ	:
	BAREŠ	~	POKORNÝ	:			POKORNÝ	~	NYKL	:
	NOVÝ	~	FOJTEK	:			ULRICH	~	POLÍVKA	:
	VACULČIAK~	KROUPA	:						 
	RAMBA	~	CIKHART	:						
	CIKHART	~	KAPINUS	:		SRPEN	KROUPA	~	KAPINUS	:
	KROUPA	~	RAMBA	:			FOJTEK	~	CIKHART	:
	FOJTEK	~	VACULČIAK:			POKORNÝ	~	RAMBA	:
	POKORNÝ	~	NOVÝ	:			ULRICH	~	VACULČIAK:
	ULRICH	~	BAREŠ	:			POLÍVKA	~	NOVÝ	:
	POLÍVKA	~	NYKL	:			NYKL	~	BAREŠ	:
	KAPINUS	~	NYKL	:			KAPINUS	~	BAREŠ	:
	BAREŠ	~	POLÍVKA	:			NOVÝ	~	NYKL	:
	NOVÝ	~	ULRICH	:			VACULČIAK~	POLÍVKA	:
	VACULČIAK~	POKORNÝ	:			RAMBA	~	ULRICH	:
	RAMBA	~	FOJTEK	:			CIKHART	~	POKORNÝ	:
	CIKHART	~	KROUPA	:			KROUPA	~	FOJTEK	:
										
										
ZÁŘÍ	FOJTEK	~	KAPINUS	:		 	POLÍVKA	~	RAMBA	:
	POKORNÝ	~	KROUPA	:			NYKL	~	VACULČIAK:
	ULRICH	~	CIKHART	:			BAREŠ	~	NOVÝ	:

 	 	 	 



10. 4. 2016 Turnaje na našich dvorcích v letní sezoně 2016

V letošním roce budou na našich dvorcích pořádány tyto akce:
Duben - červen: Mistrovská utkání
2.-5.6. Mezinárodní turnaj seniorů Praha ITF 2 - turnaj jednotlivců		
27.8.   Celostátní turnaj jednotlivců - babytenis		
24.-27.9. Celostátní  turnaj jednotlivců mladšího žactva - kategorie B		
podzim 2016 - handicapový turnaj



8. 4. 2016 Mistrovská utkání 2016

ČTS zveřejnil termíny pro mistrovská utkání v roce 2016 
Do letošní sezony jsme přihlásili 5 družstev mládeže, 4 družstva dospělých a jedno seniorů. V sekci ZÁVODNÍ TENIS - DRUŽSTVA můžete nalézt rozpis utkání všech družstev. 
Víkendové vyblokování dvorců bude zveřejněno vždy alespoň týden dopředu na nástěnce v klubu a na webových stránkách. 
Termíny mistrovských utkání na kurtech START Praha v roce 2016 
so 30.4. 
ne 1.5. 
so 7.5. 
ne 8.5. 
so 21.5. 
ne 22.5. 
so 28.5. 
ne 29.5. 
so 11.6. 
ne 12.6. 
so 18.6. 
ne 19.6. 
so 25.6. 
ne 26.6.



4. 4. 2016 Ostatní akce na našich dvorcích v roce 2016

V letošním roce budou na našich dvorcích pořádány tyto akce:
Duben - červen: Mistrovská utkání
2.-5.6. Mezinárodní turnaj seniorů Praha ITF 2 - turnaj jednotlivců		
27.8.   Celostátní turnaj jednotlivců - babytenis		
24.-27.9. Celostátní  turnaj jednotlivců mladšího žactva - kategorie B		
podzim 2016 - handicapový turnaj



31. 10. 2015 Vítězové Handicapu 2014 a 2015

Vítězi klubového turnaje Handicap se stali:
 v roce 2014
Zdeněk Mazák
Petr Polívka - Jiří Sochor 
 
v roce 2015
Josef Šrejma
Jan Pokorný - Jan Zralý
 



22. 3. 2015 Termíny mistrovských utkání 2015

ČTS zveřejnil termíny pro mistrovská utkání v roce 2015
Do letosní sezony jsme přihlásili 5 družstev mládeže, 4 družstva dospělých a jedno seniorů

V sekci ZÁVODNÍ TENIS - DRUŽSTVA můžete nalézt rozpis utkání všech družstev
Víkendové vyblokování dvorců bude zveřejněno vždy alespoň týden dopředu na nástěnce v klubu a na webových stránkách

termíny utkání družstev 2015:
2.5.2015
3.5.2015
9.5.2015
10.5.2015
23.5.2015
24.5.2015
30.5.2015
31.5.2015
13.6.2015
14.6.2015
20.6.2015
21.6.2015
27.6.2015
28.6.2015



21. 9. 2014 HANDICAP 2014

Ve dnech 20. - 21. září se uskutečnil tradiční Handicapový turnaj,
Vítězem dvouhry se stal Zdeněk Mazák, který v prvním kole odvrátil matchball proti Polívkovi a ve finále zdolal Zbyňka Pluhaře 9:4.
Zdeněk na tento triumf čekal dlouhých šedesát let. Gratulujeme!
 
Ve čtyřhře zvítězil pár Sochor, Polívka nad Pokorným a Dymáčkovou 9:3.
 
Také finále útěchy přineslo zajímavý zápas kdy Mirka Šturma dokázal zastavit až Zdeněk Nový.
Přesto, že Zdeněk prohrával 6:7, nakonec vyhrál 9:7.
 
Všem vítězům a finalistům gratulujeme



20. 9. 2014 HANDICAP 2014

H A N D I C A P 2014 

VE DNECH 20.09. - 21.09.2014 PROBĚHNE TRADIČNÍ ODDÍLOVÝ TURNAJ PRO VŠECHNY ČLENY NAŠEHO ODDÍLU BEZ ROZDÍLU VĚKU, VÝKONNOSTI A POHLAVÍ.

ZAČÁTEK BUDE V SOBOTU 20.9. V 9 HODIN 
LOSOVÁNÍ PROBĚHNE TRADIČNĚ VE ČTVRTEK 18.9.

ZÁJEMCI SE MOHOU PŘIHLÁSIT NA FORMULÁŘE NA NÁSTĚNCE NEBO MAILEM NA T.PERLIK@PAPCO.CZ
DĚTI OD 10-TI DO 15-TI LET SE MOHOU PŘIHLÁSIT POUZE JSOU-LI ČLENY ZÁVODNÍHO DRUŽSTVA



4. 4. 2014 Šampáňo Cup 2014

20. ročník tradičního klubového turnaje rekreačních hráčů startuje již 1. května!

Přihlášky jsou stále možné:
- nejpozději do 25. dubna
- na nástěnce v klubu, kde najdete přihláškový formulář včetně propozic
- startovné 250,- Kč, možné uhradit J. Nyklovi nebo M. Jarošové v kantýně
- v případě dotazů volejte J. Nykla, tel: 777922152




4. 10. 2013 Šampáňo Cup 2013

Ve čtvrtek 3. října byly slavnostně vyhlášeny výsledky 19. ročníku tradičního klubového turnaje rekreačních hráčů - Šampáňo Cupu 2013. 
Hráči byli rozděleni do do skupin 1 a 2 liga a 1. a 2. divize. 
Vítězem se stal Hampl s velkým náskokem před ostatními hráči.

Konečné výsledky ročníku 2013:

1. Liga

1.	Hampl       22 bodů
2.	Kebrdle	    19 bodů
3.	Fojtek      19 bodů
4.	Bareš	    18 bodů
5.	Nykl	    18 bodů
6.	Cikhart	    18 bodů
7.	Nový	    16 bodů
8.	Vaculčiak   14 bodů
9.	Brůna	    14 bodů
10.	Zvonič	    13 bodů   2 x skreč   sestup do 2. ligy
11.	Hrdlička    12 bodů   1 x skreč   sestup do 2. ligy
12.	Havlíček    3 body    8 x skreč   sestup do 2. ligy


2. Liga

1.	Kroupa	    21 bodů	postup do 1. ligy
2.	Pluhař	    20 bodů	postup do 1. ligy
3.	Ulrich      19 bodů	postup do 1. ligy
4.	Vodička V.  17 bodů
5.	Kalina	    16 bodů  1 x skreč
6.	Pokorný	    16 bodů
7.	Sochor	    16 bodů
8.	Matějka     16 bodů
9.	Vrabcová    15 bodů
10.	Kapinus     15 bodů   	          sestup do 1. divize
11.	Fischer	    12 bodů               sestup do 1. divize
12.	Vrabec      9 bodů   2 x skreč    sestup do 1. divize


1. Divize

1.	Sixta	      22 bodů      postup do 2. ligy
2.	Nekulová      21 bodů	   postup do 2. ligy
3.	Andelová      20 bodů	   postup do 2. ligy
4.	Talacko	      17 bodů
5.	Šturm	      16 bodů  
6.	Solařík	      16 bodů
7.	Kulhánek      15 bodů
8.	Křivohlávek   15 bodů
9.	Hájková       15 bodů
10.	Švic	      15 bodů   	   sestup do 2. divize
11.	Šíma	      14 bodů              sestup do 2. divize
12.	Müller	      9 bodů   3 x skreč   sestup do 2. divize


2. Divize

1.	Polívka	      22 bodů	    postup do 1. divize
2.	Zahálka	      21 bodů       postup do 1. divize
3.	Novák	      20 bodů       postup do 1. divize
4.	Ramba	      19 bodů
5.	Klusáček      17 bodů  
6.	Nosek	      17 bodů
7.	Solaříková    17 bodů
8.	Jančíková     14 bodů
9.	Michalíková   13 bodů
10.	Solaříková O. 13 bodů        případný sestup do 3. divize
11.	Vodička J.    13 bodů        případný sestup do 3. divize
12.	Trojanová     12 bodů        případný sestup do 3. divize




21. 9. 2013 HANDICAP 2013

O víkendu 21.-22.09.2013 proběhl na našich dvorcích tradiční handicapový turnaj pro členy klubu bez rozdílu věku a výkonnosti. Za chladného počasí se turnaje zúčastnilo 35 členů (včetně závodních hráčů a mládeže). Kromě turnajů ve dvouhře a čtyřhře se odehrál i turnaj v útěše, kterého se zúčastnili hráči, kteří prohráli hned svůj první zápas v hlavní soutěži.

Oba dva víkendové dny účastníci strávili na dvorcích v přátelské atmosféře. K tomu přispěl i personál kantýny výbornými kulinářskými lahůdkami. V sobotu bylo občerstvení hrazeno pro účastníky sponzorem, firmou PAPco, s.r.o. společně s tenisovým klubem - za co jim patří velké poděkování!

Vítězem ve dvouhře se stal Standa Burian ml., který si ve finále poradil s Michalem Perlíkem ml. výsledkem 9:3, ve čtyřhře zvítězil pár Aleška Perlíková - Standa Burian ml. proti páru Andrea Nicod - Václav Vodička poměrem 9:5 a turnaj v útěše vyhrál Petr Bareš proti Petru Cikhartovi výsledkem 9:7.

Děkujeme všem účastníkům za příjemnou atmosféru a předvedené výkony! Těšíme se na ročník 2014!

Foto z Handicapu 2013 ve fotogalerii v sekci rekreační tenis.



26. 7. 2013 HANDICAP 2013

H A N D I C A P 2013  s osvědčenými změnami
VE DNECH 21.09. - 22.09.2013 PROBĚHNE TRADIČNÍ ODDÍLOVÝ TURNAJ PRO VŠECHNY ČLENY NAŠEHO ODDÍLU BEZ ROZDÍLU VĚKU, VÝKONNOSTI A POHLAVÍ.

ZAČÁTEK BUDE V SOBOTU 21.9. V 9 HODIN 
LOSOVÁNÍ PROBĚHNE TRADIČNĚ VE ČTVRTEK 19.9.

ZÁJEMCI SE MOHOU PŘIHLÁSIT NA FORMULÁŘE NA NÁSTĚNCE
DĚTI OD 10-TI DO 15-TI LET SE MOHOU PŘIHLÁSIT POUZE JSOU-LI ČLENY ZÁVODNÍHO DRUŽSTVA